30 вересня 2024 року, в рамках проєкт «Соціокультурна, консультаційна, правова допомога, як шлях до соціальної згуртованості та активізації молоді з інвалідністю ВПО в приймаючих громадах» в рамках грантового конкурсу «Соціальна згуртованість та активізація молоді», відбулася зустріч, на якій було представлено результати опитування щодо потреб дітей, молоді з інвалідністю, їх родин ВПО. В опитуванні взяли участь 301 респондент з 15 областей України.
Війна вмить зруйнувала сімейний уклад в житті багатьох українців, але саме вразлива категорія людей відчула на собі усі жахи рутинного життя в умовах війни.
Так, сьогодні доповідачі презентували результати дослідження. Статистика жахаюча. Значний відсоток респондентів зазначають, що житлові проблеми (відсутність житла або пристосованого житла, висока вартість орендованого житла та комунальних послуг) перетворюють життя даної категорії людей нестерпною. Опитування показало, що так базові речі, як фізичні, медичні, фінансові, потреба в безпеці та стабільності є актуальними для усіх областей України.
До заходу долучилися:
- Евгенія Ратіхіна — заступниця начальника управління молоді та спорту ЛОДА;
- Емілі Сандерс — професорка Техаського університету;
- Оксана Шабас — Корпус Миру США в Україні;
- Віталій Мущінін – експерт у дослідженнях й експериментальних розробках у сфері суспільних і гуманітарних наук;
- Наталія Адамюк — кандидатка педагогічних наук, начальниця відділу організаційно-масової та видавничої роботи виконавчого апарату Центрального правління УТОГ;
- Світлана Баклицька – перекладачка жестової мови Полтавської обласної організації УТОГ;
- представники громадських організацій людей з інвалідністю в Україні, Червоний хрест, родини ВПО, ЗМІ.
В досліджені взяли участь:
- Наталія Діда — директорка ЛОЦСАМОФМ, голова ГО «ВУЛИК», м.Полтава
- Світлана Махура — директорка Кремінської спеціальної школи, ІГ «Крила добра»
- Толокова Марина — фахівчиня ГО «Перспектива», Ірпінь Київська область
- Мелінда Ветровська — директорка благодійного товариства «Центр медико-соціальної реабілітації дітей імені святого Михайла»
- Мануйлова Тетяна — голова ГО «Шлях добра», м.Умань Черкаська область.
Ініціативу «Соціокультурна, консультаційна, правова допомога, як шлях до соціальної згуртованості та активізації молоді з інвалідністю ВПО в приймаючих громадах» впроваджує «ГО ЛОО АМІ-СХІД» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.